2225Y2000824JDT
Mfr.Part #
2225Y2000824JDT
Description
CAP CER 0.82UF 200V X7R 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Published :
Tolerance :
±5%
Capacitance :
0.82µF
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
2225Y2000824JDT
Knowles Syfer 2225Y2000824JDT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 0.82muF