2225Y2000822JFT
Mfr.Part #
2225Y2000822JFT
Description
CAP CER 8200PF 200V C0G/NP0 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
200V
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Capacitance :
8200pF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y2000822JFT
Knowles Syfer 2225Y2000822JFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 8200pF