2225Y2000473KXR
Mfr.Part #
2225Y2000473KXR
Description
CAP CER 0.047UF 200V X7R 2225
Capacitance :
0.047µF
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±10%
Datasheets
2225Y2000473KXR
Knowles Syfer 2225Y2000473KXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±10% 0.047muF