2225Y2000391FFT
Mfr.Part #
2225Y2000391FFT
Description
CAP CER 390PF 200V C0G/NP0 2225
Capacitance :
390pF
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±1%
Datasheets
2225Y2000391FFT
Knowles Syfer 2225Y2000391FFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 390pF