2225Y2000390GFT
Mfr.Part #
2225Y2000390GFT
Description
CAP CER 39PF 200V C0G/NP0 2225
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
39pF
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y2000390GFT
Knowles Syfer 2225Y2000390GFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 39pF