2225Y2000390FCR
Mfr.Part #
2225Y2000390FCR
Description
CAP CER 39PF 200V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
39pF
Voltage - Rated :
200V
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y2000390FCR
Knowles Syfer 2225Y2000390FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 39pF