2225Y2000334KXT
Mfr.Part #
2225Y2000334KXT
Description
CAP CER 0.33UF 200V X7R 2225
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.33μF
Datasheets
2225Y2000334KXT
Knowles Syfer 2225Y2000334KXT
FlexiCap™ 0.33μF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y2000334KXT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225Y2000334KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm