2225Y2000334JXR
Mfr.Part #
2225Y2000334JXR
Description
CAP CER 0.33UF 200V X7R 2225
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
200V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
0.33μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y2000334JXR
Knowles Syfer 2225Y2000334JXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 0.33muF