2225Y2000333KCR
Mfr.Part #
2225Y2000333KCR
Description
CAP CER 0.033UF 200V C0G 2225
Capacitance :
0.033µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
200V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2225Y2000333KCR
Knowles Syfer 2225Y2000333KCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 0.033muF