2225Y2000333FCT
Mfr.Part #
2225Y2000333FCT
Description
CAP CER 0.033UF 200V C0G 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
Boardflex Sensitive
C0G NP0 1B
Published :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±1%
Capacitance :
0.033µF
Datasheets
2225Y2000333FCT
Knowles Syfer 2225Y2000333FCT
FlexiCap™ 0.033μF 200V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y2000333FCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225Y2000333FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm