2225Y2000332GFT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y2000332GFT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3300PF 200V C0G/NP0 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Capacitance :
3300pF
Tolerance :
±2%
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Series :
FlexiCap™
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
200V
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
2225Y2000332GFT
Knowles Syfer 2225Y2000332GFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 3300pF