2225Y2000332GCT
Mfr.Part #
2225Y2000332GCT
Description
CAP CER 3300PF 200V C0G/NP0 2225
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Capacitance :
3300pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
200V
2225 (5763 Metric)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
2225Y2000332GCT
Knowles Syfer 2225Y2000332GCT
FlexiCap™ 3300pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y2000332GCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225Y2000332GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm