2225Y2000332FFR
Mfr.Part #
2225Y2000332FFR
Description
CAP CER 3300PF 200V C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
3300pF
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Published :
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y2000332FFR
Knowles Syfer 2225Y2000332FFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 3300pF