2225Y2000331FCT
Mfr.Part #
2225Y2000331FCT
Description
CAP CER 330PF 200V C0G/NP0 2225
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
330pF
Feature :
Soft Termination
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
2225Y2000331FCT
Knowles Syfer 2225Y2000331FCT
FlexiCap™ 330pF 200V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y2000331FCT Overview
A 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
2225Y2000331FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm