2225Y2000330JCR
Mfr.Part #
2225Y2000330JCR
Description
CAP CER 33PF 200V C0G/NP0 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
33pF
Published :
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y2000330JCR
Knowles Syfer 2225Y2000330JCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 33pF