2225Y2000274MXT
Mfr.Part #
2225Y2000274MXT
Description
CAP CER 0.27UF 200V X7R 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
0.27μF
Datasheets
2225Y2000274MXT
Knowles Syfer 2225Y2000274MXT
FlexiCap™ 0.27μF 200V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y2000274MXT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R 2R1.
2225Y2000274MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm