2225Y2000274MDT
Mfr.Part #
2225Y2000274MDT
Description
CAP CER 0.27UF 200V X7R 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
200V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
0.27μF
Tolerance :
±20%
Datasheets
2225Y2000274MDT
Knowles Syfer 2225Y2000274MDT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 0.27muF