2225Y2000274KDT
Mfr.Part #
2225Y2000274KDT
Description
CAP CER 0.27UF 200V X7R 2225
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.27μF
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y2000274KDT
Knowles Syfer 2225Y2000274KDT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±10% 0.27muF