2225Y2000274JXT
Mfr.Part #
2225Y2000274JXT
Description
CAP CER 0.27UF 200V X7R 2225
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
0.27μF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±5%
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
2225Y2000274JXT
Knowles Syfer 2225Y2000274JXT
FlexiCap™ 0.27μF 200V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y2000274JXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225Y2000274JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm