2225Y2000273KXR
Mfr.Part #
2225Y2000273KXR
Description
CAP CER 0.027UF 200V X7R 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
0.027μF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
200V
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y2000273KXR
Knowles Syfer 2225Y2000273KXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±10% 0.027muF