2225Y2000273GFR
Mfr.Part #
2225Y2000273GFR
Description
CAP CER 0.027UF 200V C0G 2225
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
0.027μF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Tolerance :
±2%
Datasheets
2225Y2000273GFR
Knowles Syfer 2225Y2000273GFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 0.027muF