2225Y2000273GCT
Mfr.Part #
2225Y2000273GCT
Description
CAP CER 0.027UF 200V C0G 2225
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
200V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
0.027μF
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
2225Y2000273GCT
Knowles Syfer 2225Y2000273GCT
FlexiCap™ 0.027μF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y2000273GCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225Y2000273GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm