2225Y2000273GCR
Mfr.Part #
2225Y2000273GCR
Description
CAP CER 0.027UF 200V C0G 2225
Applications :
Boardflex Sensitive
FlexiCap™
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
0.027μF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
200V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Datasheets
2225Y2000273GCR
Knowles Syfer 2225Y2000273GCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 0.027muF