2225Y2000273FCT
Mfr.Part #
2225Y2000273FCT
Description
CAP CER 0.027UF 200V C0G 2225
C0G NP0 1B
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tape and Reel (TR)
Published :
Tolerance :
±1%
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
0.027μF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
2225Y2000273FCT
Knowles Syfer 2225Y2000273FCT
FlexiCap™ 0.027μF 200V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y2000273FCT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
2225Y2000273FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm