2225Y2000273FCR
Mfr.Part #
2225Y2000273FCR
Description
CAP CER 0.027UF 200V C0G 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
200V
Applications :
Boardflex Sensitive
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.027μF
Datasheets
2225Y2000273FCR
Knowles Syfer 2225Y2000273FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 0.027muF