2225Y2000272JCT
Mfr.Part #
2225Y2000272JCT
Description
CAP CER 2700PF 200V C0G/NP0 2225
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
200V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
2700pF
Datasheets
2225Y2000272JCT
Knowles Syfer 2225Y2000272JCT
FlexiCap™ 2700pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y2000272JCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225Y2000272JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm