2225Y2000271KCT
Mfr.Part #
2225Y2000271KCT
Description
CAP CER 270PF 200V C0G/NP0 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
270pF
Published :
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
200V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y2000271KCT
Knowles Syfer 2225Y2000271KCT
FlexiCap™ 270pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y2000271KCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225Y2000271KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm