2225Y2000271GCT
Mfr.Part #
2225Y2000271GCT
Description
CAP CER 270PF 200V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
270pF
Datasheets
2225Y2000271GCT
Knowles Syfer 2225Y2000271GCT
FlexiCap™ 270pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y2000271GCT Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
2225Y2000271GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm