2225Y2000271FCR
Mfr.Part #
2225Y2000271FCR
Description
CAP CER 270PF 200V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
270pF
2225 (5763 Metric)
Published :
Voltage - Rated :
200V
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y2000271FCR
Knowles Syfer 2225Y2000271FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 270pF