2225Y2000223JXR
Mfr.Part #
2225Y2000223JXR
Description
CAP CER 0.022UF 200V X7R 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Soft Termination
Published :
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
0.022µF
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
2225Y2000223JXR
Knowles Syfer 2225Y2000223JXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 0.022muF