2225Y2000223JCT
Mfr.Part #
2225Y2000223JCT
Description
CAP CER 0.022UF 200V C0G 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
0.022µF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
200V
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±5%
Feature :
Soft Termination
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
2225Y2000223JCT
Knowles Syfer 2225Y2000223JCT
FlexiCap™ 0.022μF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y2000223JCT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225Y2000223JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm