2225Y2000223GCR
Mfr.Part #
2225Y2000223GCR
Description
CAP CER 0.022UF 200V C0G 2225
2225 (5763 Metric)
Published :
Capacitance :
0.022µF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y2000223GCR
Knowles Syfer 2225Y2000223GCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 0.022muF