2225Y2000223FFT
Mfr.Part #
2225Y2000223FFT
Description
CAP CER 0.022UF 200V C0G 2225
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Soft Termination
Published :
Capacitance :
0.022µF
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y2000223FFT
Knowles Syfer 2225Y2000223FFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 0.022muF