2225Y2000223FCT
Mfr.Part #
2225Y2000223FCT
Description
CAP CER 0.022UF 200V C0G 2225
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±1%
Applications :
Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
0.022µF
Datasheets
2225Y2000223FCT
Knowles Syfer 2225Y2000223FCT
FlexiCap™ 0.022μF 200V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y2000223FCT Overview
Ceramic capacitor is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0 1B.
2225Y2000223FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm