2225Y2000222KFT
Mfr.Part #
2225Y2000222KFT
Description
CAP CER 2200PF 200V C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
200V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
2200pF
Tolerance :
±10%
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y2000222KFT
Knowles Syfer 2225Y2000222KFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 2200pF