2225Y2000222KCT
Mfr.Part #
2225Y2000222KCT
Description
CAP CER 2200PF 200V C0G/NP0 2225
Capacitance :
2200pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±10%
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y2000222KCT
Knowles Syfer 2225Y2000222KCT
FlexiCap™ 2200pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y2000222KCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2225Y2000222KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm