2225Y2000222GFR
Mfr.Part #
2225Y2000222GFR
Description
CAP CER 2200PF 200V C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
2200pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Published :
Datasheets
2225Y2000222GFR
Knowles Syfer 2225Y2000222GFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 2200pF