2225Y2000221FFT
Mfr.Part #
2225Y2000221FFT
Description
CAP CER 220PF 200V C0G/NP0 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
200V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
220pF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Datasheets
2225Y2000221FFT
Knowles Syfer 2225Y2000221FFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 220pF