2225Y2000220GCR
Mfr.Part #
2225Y2000220GCR
Description
CAP CER 22PF 200V C0G/NP0 2225
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±2%
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Feature :
Soft Termination
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
22pF
Datasheets
2225Y2000220GCR
Knowles Syfer 2225Y2000220GCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 22pF