2225Y2000220FCR
Mfr.Part #
2225Y2000220FCR
Description
CAP CER 22PF 200V C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Published :
Capacitance :
22pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y2000220FCR
Knowles Syfer 2225Y2000220FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 22pF