2225Y2000184JXR
Mfr.Part #
2225Y2000184JXR
Description
CAP CER 0.18UF 200V X7R 2225
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.18µF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y2000184JXR
Knowles Syfer 2225Y2000184JXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 0.18muF