2225Y2000183MXT
Mfr.Part #
2225Y2000183MXT
Description
CAP CER 0.018UF 200V X7R 2225
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
200V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.018μF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y2000183MXT
Knowles Syfer 2225Y2000183MXT
FlexiCap™ 0.018μF 200V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y2000183MXT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2225Y2000183MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm