2225Y2000183KFT
Mfr.Part #
2225Y2000183KFT
Description
CAP CER 0.018UF 200V C0G 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±10%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
200V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
0.018μF
Datasheets
2225Y2000183KFT
Knowles Syfer 2225Y2000183KFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 0.018muF