2225Y2000183JFT
Mfr.Part #
2225Y2000183JFT
Description
CAP CER 0.018UF 200V C0G 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
0.018μF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
ROHS3 Compliant
Published :
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y2000183JFT
Knowles Syfer 2225Y2000183JFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 0.018muF