2225Y2000183JCR
Mfr.Part #
2225Y2000183JCR
Description
CAP CER 0.018UF 200V C0G 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
200V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.018μF
Datasheets
2225Y2000183JCR
Knowles Syfer 2225Y2000183JCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 0.018muF