2225Y2000181JCT
Mfr.Part #
2225Y2000181JCT
Description
CAP CER 180PF 200V C0G/NP0 2225
Capacitance :
180pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Published :
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
2225Y2000181JCT
Knowles Syfer 2225Y2000181JCT
FlexiCap™ 180pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y2000181JCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
2225Y2000181JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm