2225Y2000153GFR
Mfr.Part #
2225Y2000153GFR
Description
CAP CER 0.015UF 200V C0G 2225
Capacitance :
0.015µF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
200V
Feature :
Soft Termination
Published :
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y2000153GFR
Knowles Syfer 2225Y2000153GFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 0.015muF