2225Y2000103GFR
Mfr.Part #
2225Y2000103GFR
Description
CAP CER 10000PF 200V C0G 2225
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
10000pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y2000103GFR
Knowles Syfer 2225Y2000103GFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 10000pF