2225Y2000101GFT
Mfr.Part #
2225Y2000101GFT
Description
CAP CER 100PF 200V C0G/NP0 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
100pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Published :
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y2000101GFT
Knowles Syfer 2225Y2000101GFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 100pF