2225Y2000100FCT
Mfr.Part #
2225Y2000100FCT
Description
CAP CER 10PF 200V C0G/NP0 2225
Ceramic Capacitors
Published :
Capacitance :
10pF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
200V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y2000100FCT
Knowles Syfer 2225Y2000100FCT
FlexiCap™ 10pF 200V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y2000100FCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2225Y2000100FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm